Введение в словарный и семантический анализ документов (на примере предвыборных программ кандидатов в президенты Беларуси)

11 октября 2015 г. в Беларуси состоятся очередные президентские выборы. На высшую должность претендуют четыре кандидата, каждый из которых, естественно, опубликовал свою предвыборную программу в СМИ….

R обладает неограниченными возможностями для анализа и визуализации данных. Узнай больше у меня на сайте!

Migracje posłów, kto w Sejmie najczęściej mówi o seksie, czyli podsumowanie hackatonu ,,Jak oni głosowali?”

W sobotę 26 września, na wydziale MiNI, odbył się 7-godzinny hackaton ,,Jak oni głosowali”. Udział wzięło 17 osób (wliczając osoby, które wpadły na krócej). Podzieliliśmy się na cztery grupy, skupione wokół czterech problemów: Analiza znaczeniowa wypowiedzi posłów, wyszukiwarka wypowiedzi na określone tematy, analiza migracji posłów pomiędzy klubami/kołami poselskimi, analiza głosowań podczas których wynik głosowania zależał … Czytaj dalej Migracje posłów, kto w Sejmie najczęściej mówi o seksie, czyli podsumowanie hackatonu ,,Jak oni głosowali?”

Jak oni głosowali?hackaton -najbliższa sobota- 26.09.2015

Kontynuując temat hack-day ,,Jak oni głosowali”. W najbliższą sobotę spotykamy się by analizować dane o głosowaniach i wypowiedziach posłów w obecnej kadencji sejmu W związku z tym kilka ogłoszeń organizacyjnych. 1. WAŻNE, podczas spotkania nie zapewniamy komputerów. Studenci MiNI mogą korzystać ze swoich kont w salach komputerowych, ale nastawiamy się na prace w salach otwartych … Czytaj dalej Jak oni głosowali?hackaton -najbliższa sobota- 26.09.2015

Natrudniejsze zadanie na nowej maturze z matematyki 2015

Czy wiecie, które zadanie z matury z matematyki było najtrudniejsze (poziom podstawowy 2015)? Pakiet ZPD udostępnia dane (zanonimizowane) o wynikach, dla każdego ucznia, każdego zadania, każdego egzaminu na przestrzeni ostatnich kilku lat. Użyjmy ich do sprawdzenia, które zadanie najrzadziej było poprawnie rozwiązane. W roku 2015 na matematyce do rozwiązania były 34 zadania. Poniższy wykres, dla … Czytaj dalej Natrudniejsze zadanie na nowej maturze z matematyki 2015

Wyniki z matur z 2015, czy znajomość matematyki czyni Cię lepszym humanistą?

W roku 2015 w liceach ogólnokształcących matura odbyła się na nowych zasadach (na czym polegały zmiany można zobaczyć w filmie opracowanym przez CKE). Niektórzy maturzyści krytykowali to, że przedstawiono te zmiany dopiero rok przed maturą, więc na przygotowanie się pod nową formułę mieli mniej czasu. A matura to ważny egzamin i dla wielu może zaważyć … Czytaj dalej Wyniki z matur z 2015, czy znajomość matematyki czyni Cię lepszym humanistą?